برای اولین بار در ایران برگزاری دوره های کوتاه مدت و منتهی به شغل توسط مرکز 34 آموزش دانشگاه جامع علمی کاربردی با مدرک مورد تائید وزارت علوم شامل دوره های: مهندسی شبکه های کامپیوتری، برنامه نویسی پیشرفته، طراحی حرفه ای سایت با دات نت،دوره های گرافیک رایانه و تربیت مدرس زبان انگلیسی.  جهت مشاهده نمونه مدرک دوره های تک پودمان صادره توسط دانشگاه جامع علمی کاربردی مورد تائید وزارت علوم اینجا کلیک کنید.
عضویت در خبرنامه
آدرس ایمیل یا شماره موبایل
 
دوره مورد نظر را از لیست انتخاب کنید:
معرفی و مقدمه
امروز با گسترش شبکه های کامپیوتری در همه سازمان ها و نهادها،‌ استفاده از امکانات و تجهیزات شبکه های کامپیوتری و نحوه مدیریت آنها نیاز به آموزش متخصصین حرفه ای و کار آمد دارد. لذا دوره پیاده سازی و پشتیبانی شبكه هاي كامپيوتري به نحوی طراحی شده تا دانش پژوهان توانایی مدیریت شبکه های کامپیوتری را بدست آورند.

هدف و ضرورت دوره:
هدف اصلی این دوره تربیت متخصصان شبکه برای طراحی،‌پیاده سازی، مدیریت و پشتیبانی شبکه های کامپیوتری از شبکه های محلی تا شبکه های گسترده می باشد. در پایان دوره دانشجو می تواند:
• توپولوژی فیزیکی یک شبکه را طراحی کند.
• نیازهای نرم افزاری و سرویس های شبکه مورد نظر را آنالیز و پیاده سازی کند.
• امنیت اطلاعات را پیاده سازی و کنترل کند.

با توجه به استفاده همه سازمان ها از شبکه های کامپیوتری و تبادل اطلاعات از طریق این تکنولوژی و همچنین با توجه به مسیر کشور به سمت سیستم های تجارت الکترونیک تربیت متخصصین شبکه از اهمیت زیادی برخوردار است. این اهمیت زمانی بیشتر جلوه می کند که آموزش شبکه در دروس دانشگاهی با کمبودها و ضعفهای زیادی مواجه است به طوری که تنها مفاهیم اولیه به صورت تئوری به دانشجو آموخته می شود و نیاز مدیریت شبکه های کامپیوتری را تحت پوشش قرار نمی دهد.
سطح آموزشی
تكميلي بين سطوح تحصيلي كارداني و كارشناسي (كارداني - كارشناسي)
شغل قابل احراز
تكنسين پياده سازي و پشتيباني شبكه هاي كامپيوتري
دروس
نوع درسنام درستعداد ساعاتکتاب
اختیاریزبان انگليسي تخصصي IT80IT Professional
اصلیمفاهيم مقدماتي شبكه‌هاي كامپيوتري32- Network + انتشارات ماكروسافت (Ms press)
اصلیتنظيمات ويندوز 764- Configuring Windows 7 ، Orin Thomas)، tan Maclean)
اصلیمديريت شبكه‌هاي تحت Domain64- Configuring Windows server 2008) Active Directory Dan Holmes، Nelson Ruest، Danielle Ruest، Jason Killington)
اصلیپياده‌سازي زيرساخت شبكه(تحت ويندوز سرور 2008)48- Configuring Windows server 2008 network infrastructure،(Tony Northrup، J.C Makin)
اصلیتنظيم و پياده‌سازي زيرساخت نرم‌افزارها در شبكه (تحت ويندوز سرور 2008)48- Configuring Windows Server 2008 Application Infrastructure ،(J.C Makin)
اصلیمديريت شبكه‌هايEnterprise48- Windows server 2008Enterprise Administrator،Orin Thomas)،J.C Makin)