برای اولین بار در ایران برگزاری دوره های کوتاه مدت و منتهی به شغل توسط مرکز 34 آموزش دانشگاه جامع علمی کاربردی با مدرک مورد تائید وزارت علوم شامل دوره های: مهندسی شبکه های کامپیوتری، برنامه نویسی پیشرفته، طراحی حرفه ای سایت با دات نت،دوره های گرافیک رایانه و تربیت مدرس زبان انگلیسی.  جهت مشاهده نمونه مدرک دوره های تک پودمان صادره توسط دانشگاه جامع علمی کاربردی مورد تائید وزارت علوم اینجا کلیک کنید.
عضویت در خبرنامه
آدرس ایمیل یا شماره موبایل
 
دوره مورد نظر را از لیست انتخاب کنید:
معرفی و مقدمه
این دوره مخصصوص علاقه مندان به سخت افزاری کامپیوتری شامل کامپیوتری های شخصی و سرورها می باشد. افرادی که این دوره را با موفقیت طی می کنند، در واقع تکنسین های سخت افزار هستند و توان فنی شامل انتخاب قطعات مناسب و سازگاز،‌آموزش علمی نحوه کار قطعات و عیب یابی آنها می باشد.

هدف و ضرورت دوره:
دوره تك پودمان نصب و عيب يابي سخت افزار هاي كامپيوترهاي شخص و سرويس دهنده ها شامل دروس نظري و عملي به منظور تربيت متخصصين صاحب صلاحيت در زمينه نصب و عيب يابي سخت افزار هاي كامپيوتري توسط مركز آموزش علمي- كاربردي فرهنگ و هنر واحد 34 تهران طراحي شده است
در این دوره دانشجو اطلاعات فنی مربوط به سخت افزارهای کامپیوتری با جزپیات زیاد فرا می گیرد. این اطلاعات شامل آیتم های اصلی زیر است:
• شناسایی قطعات
• اسمبل کامپیوترهای شخصی
• اسمبل سرورها
• عیب یابی سخت افزارها

طبیعتا استفاده از کامپیوترها شامل سیستم عامل،‌ نرم افزار و وب سایت های اینترنتی مستلزم وجود ساخت افزار می باشد. سخت افزار سمت کاربر جهت سرویس دهی Local و اتصال به شبکه و سخت افزار سرور جهت سرویس دهی به کاربران. به همین جهت مدیریت، نگهداری و پشتیبانی از سخت افزارها در سمت کاربر از نیازهای روز افزون سازمان ها می باشد.لذا تربيت متخصص در اين رابطه اهميت پيدا مي كند
سطح آموزشی
تكميلي بين سطوح تحصيلي كارداني و كارشناسي (كارداني - كارشناسي)
شغل قابل احراز
ـ تكنسين نصب و عيب يابي سخت افزار هاي كامپيوترهاي شخصي و سرويس دهنده ها
دروس
نوع درسنام درستعداد ساعاتکتاب
اصلینصب و عيب‌يابي سخت افزار كامپيوترهاي شخصي48- ‍COMPT IA A+ CERTIFICATION(Sixth edition) BY Mike Meyers
اصلینصب و عيب‌يابي سخت افزارهاي سرور64- COMPTIA SERVER- CERTIFICATION
اصلیمفاهيم مقدماتي شبكه‌هاي كامپيوتري32- Network + انتشارات ماكروسافت (Ms press)