برای اولین بار در ایران برگزاری دوره های کوتاه مدت و منتهی به شغل توسط مرکز 34 آموزش دانشگاه جامع علمی کاربردی با مدرک مورد تائید وزارت علوم شامل دوره های: مهندسی شبکه های کامپیوتری، برنامه نویسی پیشرفته، طراحی حرفه ای سایت با دات نت،دوره های گرافیک رایانه و تربیت مدرس زبان انگلیسی.  جهت مشاهده نمونه مدرک دوره های تک پودمان صادره توسط دانشگاه جامع علمی کاربردی مورد تائید وزارت علوم اینجا کلیک کنید.
عضویت در خبرنامه
آدرس ایمیل یا شماره موبایل
 
دوره مورد نظر را از لیست انتخاب کنید:
معرفی و مقدمه
هنر هم مثل ساير علوم تابع روند پيشرفت و فناوري است و براي اعتلاي خود از امكانات فراهم شده توسط تكنولوژي استفاده مي‌كند.
سرعت زياد و حجم نرم‌افزارهاي كاربردي در اين رشته مباحث نظري را تحت الشعاع خود قرار مي‌دهد بگونه‌اي كه برخي از مشاغلين در اين رشته خود را بي نياز از يادگيري مباحث نظري داشته و نيازهاي كاري خود را با استفاده از امكانات نرم‌افزارهاي كامپيوتري برطرف مي‌كنند.
استفاده از كامپيوتر در طراحي گرافيكي عين افزايش توانايي‌هاي مجازي ما توانايي‌هاي فردي (دستي) را در طراحي گرافيكي كاهش مي‌دهد. لذا براي تسلط و به اختيار گرفتن كليه امكانات نرم افزاري و پياده كردن قوه خلاقه خود بر اين ابزار لازم است ضمن آموزش صحيح گرافيك رايانه‌اي با ارائه كارهاي سطحي و يكنواخت مقابله نمود و در ارائه كارهاي گرافيك رايانه‌اي ضمن كم كردن زمان ارائه كار منطق تجسمي و سادگي را مورد توجه قرار داد.
در این دوره دانشجو کار با ۳ نرم افزار اصلی طراحی گرافیکی را به طور کامل آموزش می بیند. این نرم افزارها شامل Photoshop،‌Corel Draw و InDesign می باشد. دانش آموخته شده در این دوره سبب می شود تا دانشجو بتواند با ایده پردازی و خلاقیت خود آثار هنری و گرافیکی زیبایی را خلق کند و به عنوان فایل در اختیار کارفرمایان و کاربران قرار دهد.

هدف و ضرورت دوره:
در اين دوره ضمن آموزش اصول و مباني هنرهاي تجسمي به آموزش شيوه‌هاي صحيح بكارگيري نرم ‌افزارهاي رايج در گرافيك و رايانه‌اي پرداخته مي‌شود و دانشجو با قرارگيري مجموعه نرم‌افزارهاي Photoshop، Corel draw، In design آمادگي لازم براي طراحي همه نوع تصاوير گرافيكي، متن‌ها را پيدا مي‌كند و مي‌تواند در بازار كار به صورت تخصصي و كاربردي جذب به كار گردد.
در این دوره 3 نرم ازفزار به طور کامل تشریح می شود به طوری که دانشجو پس از تکمیل آنها می تواند:
• ایده پرداز گرافیکی باشد.
• طراحی لوگوها،‌بنرها، پوسترها و ... در زمینه تبلیغات را انجام دهد.
• طراحی چهره فیزیکی نرم افزار ها و وب سایت های اینترنتی را انجام دهد.
متاسفانه در مقطع زماني كنوني استفاده نا صحيح از ابزارهاي رايانه‌اي در طراحي گرافيكي رايج شده است به گونه‌اي كه بسياري از كارهاي ارائه شده از اين قبيل ضمن آزار ديدگان هيچ ردپايي از منطق تجسمي و سادگي‌ قرين با آنها مشاهده نمي‌شود.
علي‌رغم باور باور برخي كه تصور مي‌كنند هنوز بايد در آثار گرانبها و موزه‌اي يافت، ما بر اين باوريم كه هنوز مي‌تواند همانند وسيله‌اي ارتباطي ارزان قيمت و با ارزش در اختيار عموم مردم قرار گيرد و اين بر عهده طراح گرافيكي (گرافيست ) است.
لذا تهيه برنامه‌اي منسجم و منطقي براي آموزش اصول و مباني صحيح گرافيك به همراه آموزش بهره‌گيري از نرم‌افزارهاي موجود در طراحي گرافيكي متن ارتقا بينش گرافيكي متن ارتقا بينش گرافيكي مخاطب موجب ارائه كارهاي با كيفيت، چشم انداز و تاثير گذار خواهد بود

با توجه به اینکه اکثر خدمات و سرویس های اداری،‌سازمانی و شخصی امروزه از طریق نرم افزارها یا وب سایت ها انجام می شود،‌طراحی قالب های گرافیکی زیبا اهمیت زیادی برای صاحبین مشاغل دارد. همچنین در بخش هایی از جامعه که هنوز فناوری اطلاعات نفوذ نکرده است،‌استفاده از کاغذها هنوز اولویت اول اطلاع رسانی می باشد و در آنجا نیز حضور یک طراح حرفه ای و خوش سلیقه نیاز جامعه خواهد بود
سطح آموزشی
تكميلي بين سطوح تحصيلي كارداني و كارشناسي (كارداني - كارشناسي)
شغل قابل احراز
ـ گرافيك كار ( گرافيست) رايانه اي
دروس
نوع درسنام درستعداد ساعاتکتاب
اصلیPhotoshop64- آموزش گام به گام و مصور Photoshop CS5 استیو جانسون
اصلیCorel Draw80- Corel Draw Graphics Suite X5
اصلیIndisign80- آموزش نرم افزار INDISINE( به همراه ويژگي هاي نسخه cs5 )